خلق ارزش برای مشتری با تولید محتوا

خلق ارزش برای مشتری با تولید محتوا

ما در بلاگ حس طراحی سعی می کنیم که دانش شما را در رابطه با موضوعاتی که در آن ها تخصص داریم ارتقا دهیم. برای اینکه از ریزه کاری های شغل ما بیشتر بدانید بلاگ حس طراحی را دنبال کنید تا با فنون مدیریت پیج اینستاگرام؛ طراحی گرافیکی و بازاریابی دیجیتال آشنا شوید. 

خلق ارزش برای مشتری از طریق تولید محتوا برای مدیریت پیج اینستاگرام یک مسئله حیاتی به شمار می رود. به نحوی که اگر یک ادمین پیج اینستاگرام با مبحث خلق ارزش آشنا نباشد یعنی با سرعت زیاد به شکست نزدیک می شود. اما خیالتان راحت، ما در این مقاله به شما خواهیم گفت که خلق ارزش در مدیریت پیج اینستاگرام از چه جهت اهمیت دارد و راهکارهای آن چیست. نکات ضروری در خلق ارزش برای مشتری از طریق تولید محتوا را با هم بررسی خواهیم کرد و به شما کمک می کنیم تا مدیریت پیج اینستاگرام خود را به شکل بهتری انجام دهید.

خلق ارزش یعنی چه؟

اصولا وقتی شما برای مشتریان تان سود داشته باشید ۳یعنی برای او ارزش خلق کرده اید. حالا این سود می تواند یک احساس خوب در مشتری باشد و یا آگاهی ای که به او می دهید و سطح آگاهی او را بالا می برید. بگذارید با یک مثال مفهوم را برایتان شرح دهم؛ فرض کنید شما در بانک سر کوچه تان حساب باز می کنید، وقتی من از شما سوال کنم که چرا در این بانک حساب باز کرده اید شما پاسخ می دهید خب برایم راحت است. در همین راحتی ارزش نهفته است. یعنی صرفه جویی در وقت و انرژی. برای همین است که بانک ها سعی می کنند تا تعداد شعبه های خودشان را بیشتر و بیشتر کنند تا با ایجاد این ارزش به مشتریان بیشتری برسند.

خلق ارزش چه انواعی دارد؟

کاربردی functional: به طور مثال وقتی شما محصولات با کیفیتی تولید کنید این ارزش را برای مشتری خلق کرده اید

احساسی emotional :به طور مثال وقتی شما خدماتی به مشتری ارائه می دهید که آن را احساس می کند شما یک ارزش احساسی برای او ایجاد کرده اید.

تغییر شیوه زندگی life-changing : وقتی محصول و یا خدمات شما زندگی مشتری را تغییر می دهد شما این نوع ارزش را خلق کرده اید.

اثر اجتماعی social impact : وقتی که محصول و یا خدمات شما زندگی اجتماعی را تغییر دهد شما این نوع ارزش را خلق کرده اید.

خلق ارزش برای مشتری با تولید محتوای ارزشمند

ارزش آفرینی با تولید محتوا یعنی چه؟

وقتی شما می خواهید با تولید محتوا برای مشتریان تان ارزش خلق کنید در واقع می توانید به شیوه های متفاوتی این وار را انجام دهید. یکی از متداول ترین این شیوه ها حل مسئله برای مشتریان تان است. به عنوان مثال شرکت میزبان فا که در زمینه ارائه هاستینگ و خدمات شبکه فعالیت می کند و مشتریانش غالبا طراحان سایت هستند یک گنجینه عظیم آموزشی در ارتباط با طراحی سایت دارد و در اکثر مواقع مشکلات مشتریان خود را با این آموزش ها حل می کند.

شما هم در هر کسب و کاری که هستید می توانید برای مشتریان تان مسائلی که در ذهن شان شکل می گیرد را حل کنید. در هر کسب و کاری که باشید قطعا مسائلی وجود خواهد داشت که شما بتوانید با ارائه راه حل برای آنها به مشتریان تان ارزش دهید. به طور مثال یک شرکت طراحی سایت می تواند با ارائه راهکارهای مدیریتی به مشتریانش به آنها ارزش دهد، چرا که مشتریان این کسب و کار اغلب مدیران کسب و کارها هستند.

دیگر چه راه هایی وجود دارد؟

یکی دیگر از راه های خلق ارزش برای مشتریان با استفاده از تولید محتوا همراه کردن مشتری با خود به وسیله تحریک احساسات آنهاست. به طور مثال یک شرکت فعال در زمینه دکوراسیون داخلی با قرار دادن دکورهای زیبا و جذاب در پیج اینستاگرام خود می تواند عده زیادی از افراد را که علاقه مند به دکوراسیون داخلی هستند را با خود همراه کند و کلی مشتری بالقوه داشته باشد و آنها را توسط قیف فروش به مشتری بالفعل تبدیل کند. در این نوع از تولید محتوا که با حل مسئله هم برای مشتری همراه است، بیشترین موضوع درگیر کردن مشتری است و حل مسئله در درجه دوم است.

یکی دیگر از روش ها معرفی برند خودتان به مشتری ست. خیلی از مواقع پیش می آید که مشتری در صدد دانستن درباره برند شماست. شما با شناساندن برند خودتان به مشتری توسط تولید محتوا در این رابطه می توانید برای مشتریان تان ارزش ایجاد کنید. به طور مثال همه برندها معمولا یک صفحه درباره ما در وبسایت شان دارند. یا خیلی از برندها در هایلایت های پیج اینستاگرام شان داستان شکل گیری خودشان را نیز قرار داده اند! به این نکته توجه کنید این نوع خلق ارزش در صورتی جواب می دهد که شما از طرق دیگر نیز برای مشتریان تان ارزش خلق کنید.

بهترین راه ایجاد ارزش برای مشتریان چیست؟

بهترین راه ایجاد ارزش برای مشتریان همان تولید محتوا برای حل مسئله است. امروزه خیلی از افراد در اینترنت و محتوای بی نهایت آن دنبال حل مسائل خودشان هستند؛ اگر سری به گوگل بزنید متوجه خواهید شد که میزان سرچ جملات سوالی بسیار بسیار زیاد است و همین نشانه این است که مردم به دنبال جواب سوالات شان می گردند. حالا اگر شما به این سوالات جواب دهید قطعا شما به عنوان یک برند محبوب موفق خواهید شد. حتما برای مشتریان تان ارزش خلق کنید و این ارزش را با استفاده از حل مسئله خلق کنید. سعی کنید به مشتریان تان چیزهایی که نمی دانند را یاد بدهید و یا چیزهایی که می دانند را به چالش بکشید تا با شما همراه شوند. این نوع از ارزش آفرینی بهترین نوع خلق ارزش برای مشتریان است.

در آخر باید بگویم که تولید محتوا و بازاریابی محتوا بسیار با اهمیت است و اگر شما بتوانید در بازاریابی محتوا خوب عمل کنید قطعا موفق خواهید بود. پس همین الان مطالعه در این باره را شروع کنید.

فهرست مطالب

مدیریت پیج اینستاگرام

مدیریت پیج اینستاگرام

برای مدیریت پیج اینستاگرام تان می توانید همه کار را به ما بسپارید و دیگر نگران پیشرفت صفحه اینستاگرامی تان نباشید! ما در تمام مسیر همراه تان هستیم.
مشاهده جزئیات